KONST / Litografier / Färglitografi 13898015
nr 1389 8015
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 153/200. Motivet: 77x56, yttermått inklusive ram: 97x72 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 april 2021
kl 18:21:42
300 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
900 kr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström